Tábořiště

Tábor se nachazí uprostřed lesa, nedaleko CHKO Ždárské vrchy, 7 km od Přibyslavi. V neelektrifikovaném tábořišti (elektřina pouze pro provoz tábora) se nachází podsadové stany a několik týpí. Stany jsou vybaveny dřevenými lůžky, podlážkou a jsou určeny pro 2 děti. Indiánské stany, týpí, jsou vybaveny dřevenými postelemi a jsou určeny pro 6 až 10 dětí, podle jejich věku.

Pohled od ohniště
Pohled od teepee

Stravování je zajištěno každoděnním vařením v režimu 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Jídlo je pro děti připravováno v „polní“ kuchyni, která je ale umístěna ve stálé budově a disponuje plynovými vařiči pro přípravu jídla. Kuchyň dále disponuje studeným sklípkem, pro uchování čerstvých potravin. Pitná voda je k dispozici z vybudované studny, která každý rok podléhá kontrole.

Děti se stravují v jídělně, která je umístěna hned vedle kuchyně ve vojenském stanu. K dispozici zde mají stoly s lavicemi a samozřejmostí je i možnost si zde natočit čaj nebo šťávu po celý den, pro dodržení pitného režimu. Před jídelnou je také prostor pro umytí nadobí po jídle.

Studna
Pohled od totemu

Tabořiště rovněž disponuje zázemím pro každodenní hygienu. Na záchod si děti dojdou na oddělenné (holky/kluci) suché WC (klasické latríny). U záchodů je k dispozici zdroj vody na opláchnutí rukou. K ranní hygieně je k dispozici umývárna která je součástí budovy kuchyně. V umývárně je i vojenská sprcha, která využívá vodu z potoka a je možné v ní ohřát teplou vodu. Zázemí tábořiště splňuje veškeré hygienické požadavky dané zákonem.

Umývárka
Latrýny

Další atrakcí je potůček, který vytváří kolem poloviny tábora přírodní hranici a dá se v horkých letních dnech využít jako ideální zdroj ochlazení. Stejný účel má i uměle vytvořená tůňka, která je pro blbnutí jako stvořená.

Lávka u kuchyně
Tůňka

Další fotografie z tábořiště:

Brána tábořiště
Pohled zhora
Vojenská sprcha
Kuchyň
Ohniště