O táboře

Pro koho je tedy tábor určen?

U nás se nebude nudit nikdo. Program je postavený pro kluky i holky, mladší i starší, z města či vesnice. Každý, kdo chce strávit 14 dní v klidu lesa se spoustou zábavy, užívání her, soutěží i odpočinku. Věkové omezení máme nastaveno na 7-14 let, aby mezi dětmi nebyly zbytečně velké rozdíly. Tábor určitě není určen pro ty, kteří musí vysedávat několik hodin denně na internetech a nepřežijí to bez připojení.

Jaká je programová náplň tábora?

Nejsme pod žádnou organizací a neplatí nás žádná velká společnost, proto jsme schopni nabídnou program, který jsme sami sestavili podle našich celoživotních zkušeností s tábory. Postupně se děti naučí například jak se orientovat v mapách, jak se chovat v přírodě, na co si v ní dát pozor nebo třeba jak si vyrobit vlastní primitivní přístřešek a přečkat v něm noc. Teorie je fajn, ale je nanic, pokud si to všechno nemůže člověk zkusit na vlastní kůži. Proto děti tyto nově nabyté zkušenosti testují zábavnou formou při celotáborových hrách, nočních bojovkách a při doprovodném programu.

Po této přípravě bude jejich hlavní zkouškou dvoudenní výlet, kdy s námi budou putovat do předem určeného místa, na tomto místě přespí a následně se vydají zpět do zázemí tábora.

Děti se budou tedy často pohybovat v lese, budou výletovat po okolí, ale nepřijdou ani o klasické táborové aktivity, jako stezky odvahy, orientační běhy, hledání pokladu nebo třeba karneval.

Táborový řád a denní režim tábora jsou ke stažení zde:

Táborový oheň